Centrum Konferencyjno Kulturowe w Chabówce obok Kościoła pw. Św. Krzyża na Piątkowej Górze

Wraz z nadejściem wiosny Inwestor rozpoczął prace przy realizacji jednego z naszych największych projektów – budowie kompleksu kulturalno- usługowego w Chabówce, w sąsiedztwie Kościoła pw. Św. Krzyża na Piątkowej Górze. Budynek znajduje się bezpośrednio przy drodze krajowej nr 47, będącej głównym szklakiem komunikacyjnym między Krakowem a Zakopanym.

Ten wielofunkcyjny obiekt o powierzchni blisko 4000 m2, będzie stanowił centrum lokalnej kultury w formie pawilonów tematycznych poświęconych kulturze, rzemiosłu oraz sprzedaży lokalnych wyrobów. Projekt obejmuje również zachwycający zielony taras widokowy z rozciągającą się panoramą Tatr, będący ponadto dodatkowo platformą dla wystaw rzeźb lokalnych artystów. Przede wszystkim, jednak inwestycja obejmuje restaurację na najwyższym poziomie, która będzie aspirowała do zdobycia gwiazdki Michelin :) Dodatkowo w skład kompleksu wchodzić będzie hotel, a serce obiektu stanowić będą sala bankietowa i sala konferencyjna. Jesteśmy przekonani, że obiekt ten stanie się  perełką tej części Podhala. Jego zachwycająca i bardzo wymagająca architektura w połączeniu z wielofunkcyjnością a nade wszystko lokalizacja sprawia, że jest to realizacja, z której jesteśmy niezwykle dumni będąc prawą ręką i pełnomocnikiem Inwestora przez cały proces realizacji tego projektu. Nasze zaangażowanie rozpoczęło się już na bardzo wczesnym etapie zakupu gruntów, który był skomplikowany ze względu na konieczność nabycia kilku działek od kilkudziesięciu właścicieli. Kolejny etap to liczne uzgodnienia zarówno z włodarzami sąsiedniego Kościoła pw. Św. Krzyża na Piątkowej Górze, zarządcą drogi krajowej GDDKiA, konserwatorem zabytków na szczeblu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wojewódzkim jak i lokalnym, gestorami sieci, a przede wszystkim Urzędem Miejskim w Rabce- Zdroju, gdzie uzyskaliśmy jedną z najbardziej wymagających decyzji o warunkach zabudowy z jaką mieliśmy okazję się zmierzyć. Działania naszego Zespołu uwieńczone zostały sukcesem, jakim bez wątpienia było uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę. Temat ten był niezwykle złożony i pracochłonny, a teren i sąsiedztwo bardzo wymagające, jednak w naszej opinii projekt był przede wszystkim satysfakcjonujący. Sukces ten bez wątpienia był dla nas niezwykle kształcący, a doświadczenie zdobyte przy jego realizacji jest bezcenne.

Jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość z Was wcześniej czy później będzie gościem tego obiektu, dlatego bądźcie z nami na bieżąco, ponieważ bez wątpienia będzie to wyjątkowe wydarzenie i olbrzymie wyzwanie.

 

galeria zdjęć

Copyrights © M-Property Nieruchomości. Wszelkie prawa zastrzeżone.