Uregulowanie dostępu do drogi publicznej dla działek w Pisarzowej, gm. Limanowa

Prawdą jest, że droga do sukcesu nie zawsze jest prosta. W tym przypadku wręcz miało to dosłowne znaczenie. Ale jak głosi inne porzekadło najważniejsze to przekłuć porażkę w sukces. A ten bez wątpienia możemy obwieścić w tym przypadku.

Jakiś czas temu w naszej ofercie pojawiła się do sprzedaży powierzchnia gruntu około 2 ha położona w niezwykle atrakcyjnym i widokowym miejscu w Pisarzowej. Panorama obejmująca Górę Miejską w Limanowej wraz z charakterystycznym dla niej Krzyżem Milenijnym oraz rozległe wzniesienia i doliny Beskidu Wyspowego zachwycały nie tylko nas ale, przede wszystkim naszych Klientów. 
Jedyną przeszkodą z którą przyszło nam się zmierzyć, aby rozpocząć sprzedaż działek na tym terenie był brak uregulowanego prawnie dostępu do drogi publicznej. Sprawa o tyle trudna i skomplikowana, iż zapewnienie drogi dojazdowej wymagało zgody i przychylności kilkunastu współwłaścicieli kilku działek, które de facto także nie miały prawnie uregulowanego dostępu do drogi.  Dzięki naszemu zaangażowaniu, cierpliwości i poświęceniu naprawdę wielu godzin na rozmowy i ustalenia, udało się przekonać nawet sceptycznie nastawione osoby, które do całego zamierzenia podchodziły nieufnie i niechętnie.  Gdy tylko pojawiła się możliwość uruchomienia podziału geodezyjnego, w niebywale krótkim czasie około 1 miesiąca! udało nam się sfinalizować podział kilku działek (mowa tu o uzyskaniu prawomocnej decyzji podziałowej i ujawnianiu podziału w ewidencji gruntów!) zapewniający wydzielenie drogi dojazdowej, która finalnie skomunikuje bardzo duży obszar z droga publiczną. Tym samym otworzyło to możliwość innym właścicielom na ewentualną sprzedaż, a bez wątpienia podniosło wartość ich gruntów.    
Wielokrotnie z powodzeniem prowadziliśmy dla naszym Klientów czynności i ustalenia, mające w rezultacie zapewnić dostęp do drogi publicznej. Choć wymaga to zaangażowania, niezłomności a przede wszystkim cierpliwości musimy przyznać, że … naprawdę lubimy to robić!  
Aktualnie finalizujemy sprzedaż jednej z działek! Równolegle procedujemy uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy na całoroczny dom rekreacyjny. Wkrótce startują prace ziemne przy wykonywaniu drogi dojazdowej, czym na pewno się Wam pochwalimy!

galeria zdjęć

Copyrights © M-Property Nieruchomości. Wszelkie prawa zastrzeżone.